در حال بارگذاری ...

پیام تبریک سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای
به کارکنان دانشگاه مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید

 

بنام خالق هستی بخش


حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) به اباذرفرموده اند: ای اباذر، در قیامت بدترین مردم نزد پروردگار عالمی است که در جهان از دانش خود عملاً استفاده نکرده و از آن پیروی ننموده است.

 

همکاران و خانواده معزز دانشگاه فنی و حرفه ای        
سلام علیکم
  آغاز سال تحصیلی جدید را به همگی عزیزان و خانواده های محترم تبریک عرض می کنم. آغاز سال تحصیلی، فرصت مناسبی است تا با تعقل و تفکر بیشتر به نقش تاثیر گذار خود در چرخه پرشتاب توسعه علمی کشور توجهی ویژه نماییم.
 بدون شک امروز وظیفه دانشگاهیان است که از راه تولید علم و دانش و از راه تولید آگاهی و نوشتن، سطح تفکری مناسب برای حل مشکلات کشور ایجاد کنند.  
شروع سال تحصیلی فرصت ارزشمندی است تا با خود عهد کنیم که طرحی نو در اندازیم و سخنی نو درآوریم. برای دانشگاهیان بویژه خانواده توانمند دانشگاه فنی و حرفه ای هر لحظه ای می تواند آغاز یک نوآوری و یک انقلاب بزرگ فکری باشد. شرط تحقق چنین رخدادی این است که ما باور کنیم،  بخواهیم، اراده کنیم، و بگوییم؛
                                                                             بر سر آنم که گر زدست بر آید        دست بکاری زنم که غصه سر آید
همچنین برای تلاشگران عرصه علم، آغاز سال تحصیلی فرصت مناسبی است تا برای برنامه های علمی و پژوهشی برنامه ریزی کنند و راهبردهای دانشگاهی خود را تعیین و تعریف نمایند.  بقول الوین تافلر: ما اگر برنامه ای برای آینده و زندگی خودمان نداشته باشیم حتماً بخشی از برنامه دیگران خواهیم شد.  البته نمی توان برای کسی این برنامه را از پیش تعیین کرد. به باور ما همان گونه که کسی نمی تواند به ما بگوید چه احساسی نسبت به زیبایی غروب خورشید داشته باشیم، به همان نسبت کسی هم نمی تواند شیوه زیستن یا دانشگاهی زیستن را به ما بیاموزد. ما باید با دست های خود تندیس تجربه ها را تراش دهیم و آنها را در خدمت اهداف دانشگاهی و فرهنگی بکار بندیم. امروزبا توجه به شرایطی که در جامعه داریم نیازمند آن هستیم که دانش و معنویت را درهم آمیزیم چرا که امروزه پایه های معنویت در جامعه کمی لرزان شده است. بویژه با توجه به شرایط جامعه و مشکلات اقتصادی مردم، نامناسب بودن وضعیت اشتغال و تولید، دانشگاهیان و بویژه دانشجویان ونسل جوان و توانمند دانشگاه فنی و حرفه ای رسالتی بس سنگین تر را بعهده دارد. با توجه به تمام واقعیت های مذکور امیدوارم دست در دست هم سال تحصیلی پرباری را آغاز کنیم. اگر با برنامه ریزی معین برای آینده دانشگاهی خود سال تحصیلی را آغاز کنیم، هر یک روز زندگی می تواند یک عمر دستاورد برای ما ببار آورد. ما معتقدیم الویت اول در زندگی طول و عرض نیست، بلکه عمق آن است.  عمق زندگی هم تجارب ماست.  با تلاش و سخت کوشی عهد ببندیم تا عمق زندگی دانشگاهی و تحصیلی خود را تا
بی نهایت ممکن گسترش دهیم.  امید آنکه با خداوند بزرگ عهد بندیم که عشق، ایمان و معرفت را در هم آمیزیم و طرحی نو در اندازیم و همزبان با لسان الغیب سرود نشاط و سرور سر دهیم و بخوانیم:
                                                                  بیا تا گل برافشانیم و می درساغر اندازیم  فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

 

                                                                                                                                                                                 شاد وسربلند باشید_ناصر شمس

نظرات کاربران